Спадкування за правом подання регулюється ст. 1266 Цивільного кодексу та визначає осіб, які можуть бути спадкоємцями, якщо на момент смерті спадкодавця його прямі спадкоємці вже померли. У такий спосіб спадкоємці п'ятої черги можуть замінити прямих нащадків.
У зв'язку з тим, що померлий прямий спадкоємець не може отримати право наслідування, то не може йти мови про перехід цього права до його найближчих родичів. Щоб було зрозуміліше, наведемо приклад. Якщо на момент смерті діда його єдина дочка вже померла, то по праву уявлення спадкоємцем стає онук чи онука.
Спадкування за цим правом, є особливим порядком покликання до успадкування спадкоємців. Дане право має будь-яка людина, родичі якої померли до того, як почали наслідувати.
Розглянемо варіанти визначення спадкоємців
- Онук/онука успадковують спадщину бабусі/дідуся, якщо батьки пішли з життя.
- Правнуки успадковують спадщину прабабусі/прадіда, якщо бабуся/дідусь пішли з життя.
- Бабуся/Дідусь успадковують спадщину онука/онуки якщо їхні діти (батьки померлого) пішли з життя.
- Племінники успадковують спадок дядька/тітки.
- Двоюрідний брат/сестра успадковують спадщину двоюрідного дядька/тітки.
При існуванні кількох спадкоємців представлених з цього права, все спадщина ділиться на рівні частини.
Що необхідно зробити для набуття спадщини? Насамперед вам слід звернутися до нотаріуса та написати заяву. Для цього необхідно надати документи, що підтверджують спорідненість, ваш паспорт, ІПН та свідоцтво про смерть. Якщо ви отримали відмову, то вона обов'язково має бути письмово, після чого слід звернутися до суду. У цьому випадку ми рекомендуємо звернутися до досвідченого юриста.